Meny

Region Väst

 

Västkustlandskapen samt Dalsland och Västergötland bildar region Väst. Det är en livaktig region med drygt 700 medlemmar. Att det händer saker i Väst visas av att regionen, trots att den är relativt liten till ytan, är indelad i sju distrikt.

Region Västs Kalender

Nyheter från Region Väst

Region Västs del på Forumet

Region Västs lokala Facebook grupp

Regionansvarig: Greger Jansson, region.vast@mx-5.se

Distrikt Laholm:
Distriktansvarig: Vakant, distrikt.laholm@mx-5.se

Distrikt Halmstad:
Distriktansvarig: Bjarne Ekström, distrikt.halmstad@mx-5.se

Distrikt Falkenberg:
Distriktansvarig: Vakant, distrikt.falkenberg@mx-5.se

Distrikt Norra Halland/Södra Älvsborg:
Distriktansvarig: Anders Manley, distrikt.nhalland@mx-5.se

Distrikt Göteborg:
Distriktansvarig: Jan-Erik Strandberg, distrikt.goteborg@mx-5.se
Vice Distriktansvarig: Tommy Loob, vice.distrikt.goteborg@mx-5.se

Distrikt Skara:
Distriktansvarig: Vakant, distrikt.skara@mx-5.se

Distrikt Trollhättan/Vänersborg/Uddevalla (Trestad):
Distriktansvarig: Peter Olausson, distrikt.trestad@mx-5.se
Vice Distriktansvarig: Christer Malmqvist, vice.distrikt.trestad@mx-5.se

 

 

 

Våra sponsorer

  • logo3