Meny

Regionens funktionärer och arrangörer tackar för denna säsongen

18 oktober 2020

Tack från oss som varit med och drivit klubbens verksamhet framåt även i dessa speciella dagar. Tack för att ni är Miata club of Sweden. Det räcker att titta på klubbens Facebook grupp och på forumet på vår hemsida för att se vilken fantastisk klubb vi är med alla dessa träffar och möten (på säkert avstånd) som vi trots allt haft säsong 2020. Den gemenskap som denna klubb har, är något unikt som vi ska vara rädda om och fortsätta vårda. Även in i 2021.

På bilden från vänster, några av de som hjälpt till under året

Gert Holmberg, Håkan Plejmark, Björn Andersson, Ilse Bingström, Kjell Karlsson Sven-Olov Nilson och Björn Hvit.

Till sist:

Glöm inte att gå in på Regionens Forum och se när och var planeringsmötena för 2021 ska genomföras runt om i Regionen.

Klicka HÄR för att komma direkt till region Östs sida på klubbens forum.

2020-10-18

Hälsningar

Sven-Olov Nilsson

Ansvarig Region Öst

Miata club of Sweden

Fler nyheter från Öst